fbpx

Sarı Tur – Yer Altı Şehri ve Vadi Yürüyüş Turu

0
Fiyat
Fiyat
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Adınız, Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Talebiniz*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul ediniz.
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyon

Beğeni Listesine Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

1619

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • Sorunsuz En İyi Fiyat Garantisi
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • Özel Turlar ve Etkinlikler
  • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Bir sorunuz mu var?

Jakuzili odalarımızda eşsiz anlar için tüm sorularınızı cevaplandırmaktan memnuniyet duyarız.

+90 384 341 57 78

bilgi@kapadokyabalayituru.com

Tur Fotoğrafları
Tur Detayları
Sarı Tur – Yer Altı Şehri ve Vadi Yürüyüş Turu

Sarı Tur sabah saat 09:30’da başlar. Mevsime göre Akşam 17:30 – 18:00’da sonlanır.  Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen bu turlarımızda sizlere Kapadokya’yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder. Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Program (250 TL / Kişi Başı)
  • Göreme Panorama
  • Öz Konak Yeraltı Şehri
  • Kızılçukur Vadisi
  • Güvercinlik Vadisi
  • Değerli taşlar el sanatları merkezi (ONYX Atölyesi)

Söz konusu Kapadokya ise, Sarı Tur olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir. Yeşil tur ile Kapadokya’nın birbirinden güzel, kahverenginin her tonunu bulabileceğiniz, kaya oyma mağaraları, bu mağaralarında bulunan kiliseleri, yaşam alanları ile ünlü vadilerinden en derin florasıyla bir doğa harikası KIZIL ÇUKUR Vadisi’ni gezme imkânı elde edersiniz.

Kapadokya’nın masalsı yüzünü, unutulmaz bir doğa yürüyüşüyle tanırken yine kültürel mirasının da izini sürecek muhteşem bir tur programına sahip olacaksınız.

Bölgenin binlerce yıllık kültürünün en büyük tanığı, dünyada eşi benzeri bulunmayan yeraltı şehirlerinden Özkonak yer altı şehrini gezip, tarihin derinliklerine yolculuk edeceğiz. Güvercinlik ve Göreme Manzara noktalarında verdiğimiz molalarla eğlenceli vakit geçirirken, harika fotoğraflar çekme imkânı elde edeceğiz.

İlk durağımız Kapadokya’nın en güzel manzarasına sahip noktalarından Göreme Vadisini ve vadide bulunan çok özel formlardaki peribacalarını göreceğimiz Göreme Panorama (Manzara)’dır.

Fotoğraf molasının ardından bu eşsiz manzaradan ayrılarak tarihi 3.500 yıl eskiye dayanan Özkonak Yeraltı Şehri’ne yol alıyoruz. Kapadokya Bölgesinin en önemli ve değerli miraslarından olan yer altı şehirleri tüm dünyanın oldukça fazla dikkatini çekmektedir.

Daha sonra öğle yemeğimiz için restorana geçiyoruz. Açık büfe restoranda birçok seçenekle keyifli bir öğle yemeği yedikten sonra Kızıl Çukur Vadisi’ne ulaşacağız ve tabiat ananın bize rehberlik ettiği bu olağanüstü parkurda yürüyerek, sahip olduğu eşsiz doğal güzelliğin yanı sıra kültürel ve tarihsel değerlerinin izlerini de süreceğiz.

Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra tekrar Kapadokya’nın kalbi, peribacalarının en yoğunluklu olduğu bölüme, Uçhisar’a dönüyoruz. Güvercinlik Vadisi’nde verdiğimiz fotoğraf molasının ardından son olarak takıların ve doğal değerli taşların işlendiği bölgede oldukça yaygın atölyelerden birini ziyaret ediyoruz.

Onyx taşının işlenişinin tanıtımını izledikten, öğrendikten sonra birçok özel taş ile ilgili de bilgi alıyoruz. Atölyeden ayrıldıktan sonra turumuzu sonlandırıyor, sizleri otellerinize ve ya aldığımız yere bırakıyor bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

11 ziyaretçi şu anda bu paketi inceliyor!