fbpx

Kapadokya Bölge Turu

0
Fiyat
Fiyat
Rezervasyon Formu
Talep Formu
Adınız, Soyadınız*
E-Posta Adresiniz*
Talebiniz*
* I aggree with Terms of Service and Privacy Statement.
Bir sonraki adıma geçmeden önce lütfen tüm şartlar ve koşulları kabul ediniz.
Tur henüz mevcut değil.

Rezervasyon

Beğeni Listesine Kaydet

Adding item to wishlist requires an account

1441

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

  • Sorunsuz En İyi Fiyat Garantisi
  • 7/24 Müşteri Hizmetleri
  • Özel Turlar ve Etkinlikler
  • Ücretsiz Seyahat Sigortası

Bir sorunuz mu var?

Jakuzili odalarımızda eşsiz anlar için tüm sorularınızı cevaplandırmaktan memnuniyet duyarız.

+90 384 341 57 78

bilgi@kapadokyabalayituru.com

Tur Fotoğrafları
Tur Detayları
Kapadokya Bölge Turu

Bölge Turu sabah saat 09:30’da başlar. Mevsimine göre akşam 16:30 – 17:30’de sonlanır. Bölge turu ile Kapadokya’nın doğal ve kültürel güzelliklerinin en popüler olanlarını ziyaret edersiniz.

Bir diğer yandan Kapadokya’da el sanatlarına yönelik atölyeleri de ziyaret etme imkânı bulursunuz. Ayrıca 12 ay boyunca her gün gerçekleştirilen günübirlik turlarımızda sizlere Kapadokya’yı en iyi bilen, alanında uzman, deneyimli Profesyonel Turist Rehberi eşlik eder.

Farklı bölgelerden gelmiş diğer katılımcılarla birlikte bu eşsiz turizm cennetini tanırken, yeni insanlar tanıyarak ve sevdiklerinizle unutulmaz keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Söz konusu Kapadokya Kırmızı olmazsa olmaz gerçekleştirilmesi gereken gezilerdendir.

Bir gün önce seyahat danışmanınızın size belirtmiş olduğu saatte (08:30 – 09:30 arası) Konakladığınız otelden ya da belirlediğimiz size ve tur güzergâhına en uygun noktadan alındıktan sonra turumuz başlayacaktır.

Program (250 TL / Kişi Başı)
  • Uçhisar Kalesi
  • Zelve Açık Hava Müzesi
  • Aşk Vadisi
  • Çömlek Sanatı ve El Sanatları Merkezi Avanos & Kızılırmak
  • Paşabağı
  • Devrent Vadisi
Detaylar

İlk durağımız olan Uçhisar Kalesi, bölgenin en yüksek noktasıdır. Bölgeyi kuşbakışı görme imkanı verir. Rehberimiz tarafından Kapadokya hakkında bilgiler alacak ve Uçhisar Kalesi’ni fotoğraflayabileceksiniz.

Akabinde Erken Hristiyan tarihinde çok önemli bir yere sahip ve yine sahip olduğu doğal güzelliklerle bölge kültürünü nesillerdir bağrında taşıyan Zelve Açık Hava Müzesi ‘ni ve bölgenin en belirgin, pramidal peribacalarının bulunduğu Paşabağ vadisini gezdikten sonra Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi olarak bilinen, çanak-çömlek–seramik atölyeleri ile ünlü olan Avanos ilçesinde gözde atölyelerden birini ziyaret edeceğiz ve çömlek yapımının detaylarını öğrenecek ve izleyeceğiz. Sizler de isterseniz kendi çanak-çömlek yeteneğinizi gösterebileceksiniz.

Akabinde açık büfe olarak keyifli bir öğle yemeği alacağız.  Adıyla ve eşsiz manzaraları ile çiftlerimizin gözde gezi noktası Aşk Vadisi’ni gezeceğiz. Devamında Hayal Vadisi olarak da bilinen Devrent Vadisi Kapadokya’da görebileceğiniz en ilginç doğal kaya oluşumlara ve şekillere sahip son gezi noktasını da ziyaret edip turumuzu sonlandıracağız.

Vaktimiz elverirse son olarak el yapımı halı, kilim gibi el sanatlarının üretildiği bir atölyeyi de gezerek turumuz sonlandıracak ve bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşacağız.

13 ziyaretçi şu anda bu paketi inceliyor!